Idyjotka postanowiła się rozmnożyć

Powiedzmy, że to blog-córka. Choć lepiej wyglądałoby "córki".
Tego blogu .

A gdyby ktoś szukał ojca - znajdzie go tu :)

Miłego czytania.


14 kwi 2016

Adelka - niespieszne i mało interesujące doniesienia z frontu.

Adelka, 8 tygodni

Nie jest źle w domu z trójką, powiem Wam. Jeszcze nieźlej jest wtedy, kiedy starsza dwójka, albo choćby 50% tej dwójki spędza czas w przedszkolu i nie budzi najmłodszej atakami wylewnej prezentacji siostrzanych uczyć. Ani w ogóle niczym, amen. Ale wszystko do przeżycia. Tak że ten - niezdecydowanych w kwestii powiększania rodziny nieśmiało zachęcam.

Przez tych 8 tygodni zdążyliśmy mieć w domu dwa bardzo potężnie zakatarzone małe noski i jedną ospę (Lila). Najmłodsza, pasiona mlekiem z przeciwciałami, na razie nietknięta żadną zarazą - i niechże tak zostanie.
Pasienie przeciwciałami ma też dodatkowy efekt - trudno stwierdzić, czy uboczny, choć przy tym tempie nabierania masy chyba już tak. Adel rośnie nam w oczach, wczoraj popędziłam do sklepu po pieluchy "3" (3!), bo dwójkom zdarza się już czasem wypuścić górą bogatą zawartość.
Nawiasem mówiąc, "3" to rozmiar, na którym zakończyła swoją przygodę z pieluchami Lilka w wieku dwóch lat.

- A wiesz, mamo, Adelka ma trzech najlepszych kolegów - zagaja Rózia ostatnio.
- Tak? A kto to jest?
- Krab z karuzelki, cycuś i drugi cycuś.

Aha. W sumie racja. Z krabem przegrywamy wszyscy - jego jedynego Adela adoruje ostentacyjnie i bez umiaru. Warunkiem sprzyjającym jest położenie dziecka na przewijaku, najwyraźniej krab od dołu, czyli oglądany z łóżeczka, traci większość powabu.


Kąpiel była problematyczna, ba!, była niemożliwa dopóki nie pożyczyliśmy wiaderka do kąpania niemowląt. Adelka w wiadrze jest kwiatem lotosu.

Adoracja kraba. Krab z offu.

Tak tatuś hoduje sobie małego melomana.

Lilka jest ukochaną zabawką Adelki (drugą po krabie, rzecz jasna). Dobrały się idealnie: Lila może mówić, mówić i mówić niestrudzenie, w tym czasie Adelka bardzo uważnie się jej przygląda i słucha jak zaczarowana.

A tu już Adelka adoruje Adelkę. Lusterko przyjacielem każdej kobiety.

6 komentarzy:

 1. Ja się czuję przekonana do korzyści płynących z posiadania trzeciego dziecka. Tylko teraz ja muszę przekonac męża ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fanfary na cześć Nowego Człowieka! Czyżby Adela była Walentynką ;)

  Ale trójki?! Trójki?! Jesteś pewna?
  Wiedziałam, że Grudka (14 miesięcy i nadal w trójkach) jest kompaktowej konstrukcji, ale że aż tak?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Adela mogła być walentynką (miała termin na 13 lutego), ale się przeleżała aż do 19.
   Wiesz, Lila też była kompaktowa, więc do czasu Rózi nie wiedziałam, co to znaczy, że dzieci szybko rosną. Pierwsza nie potrafiła wyrosnąć z rozmiaru 56 przez chyba 4 miesiące, druga nie wchodziła w niego tuż po urodzeniu. Co dziecko, to człowiek na nowo uczy się obsługi i inne rzeczy go zaskakują.

   Usuń
  2. Jak widać po brzozie Lili kompaktowość nie musi być długofalowa. Grudka od września zeszłego roku w rozm. 74. Coś czuję, że niedługo z Adelą będą nosić ten sam ;P

   Usuń
  3. Trudno powiedzieć, bo Lilka wcale taka wysoka nie jest, po prostu chudość potęguje złudzenie optyczne :D
   No i wciąż, już od 4 lat, jest lżejsza (choć sporo wyższa) od Rózi. Do niedawna o 2 kg, teraz o kilogram, ale to raczej wynika z tego, że Róża schudła, a nie Lila utyła.

   A Adelka na fotkach nagle bardzo zaczęła przypominać z buziaka małą Lilkę - to otwiera nam pole do ciekawego eksperymentu: za kilka miesięcy/ lat zaobserwujemy, jak wyglądałaby Lila, gdyby jadła :D

   Usuń
 3. Wychodzi na to, że apetyt będzie miała po Róży, albo jeszcze większy ;) Ale to dobrze, niech rośnie zdrowo :) Urocza jest!

  OdpowiedzUsuń